ژست و مدل ( فیگور) عکس پرتره

چنانچه می‌خواهید عکس بگیرید یا اینکه فقط ژست آن را بگیرید، به‌ هر حال تنها با دانستن چند ترفند می‌توانید تا حد زیادی کیفیت عکس‌های خود را بهبود بخشید. ما به شما می‌آموزیم که زاویه بدن، موقعیت دوربین و نور، همگی چگونه بر عکسهای شما تاثیر می‌گذارند.

برای مشاهده نمونه کارها و آشنایی با فرآیند عکاسی پرتره در آتلیه فیلم و عکس خورشید، کلیک کنید.

ژست صورت


1

۱- زاویه صورت. بهتر است از گرفتن عکس صورت در حالت روبرو اجتناب کنید. زیرا از زاویه روبرو در چهره سایه‌ روشن وجود ندارد، درنتیجه صورت شما پهن‌تر به نظر می‌رسد، بعلاوه عکس روبرو وزن شما را ۵ کیلو اضافه‌تر از حد تعریف شده برای دوربین‌های موجود نشان می‌دهد.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

2

۲- تمرکز بر چشم ها.دوربین باید کاملا" بر روی چشم‌ها متمرکز شود، البته ترکیب بندی عکس نیز باید توجه بیننده را به چشم‌ها جلب کند.

3

۳- لبخند طبیعی. هیچ چیز نمی‌تواند مانند یک لبخند مصنوعی عکس شما را به‌سرعت خراب کند. احساسات تصنعی در چهره باعث می‌شود عکس شما نیز ساختگی به‌نظر برسد. پس نگرانی های احتمالی را نادیده بگیرید و با لبخندی طبیعی عکس بگیرید.

4

۴-زاویه بدن. عکس از زاویه روبرو وزن شما را بیشتر نشان می‌دهد و باعث می‌شود اندامتان نامتناسب به نظر برسد. در عوض، اگر با زاویه ⅔ بچرخید ظاهر لاغرتری در عکس خواهید داشت. شانه‌های خود را نیز نسبت به دوربین بچرخانید.

5

۵-پیدا کردن محل مناسب برای دستها. هرچند ساده‌ترین کار این است که دستهای خود را در طرفین بدن قرار دهید، اما باعث می‌شود عکس شما بی روح به‌نظر برسد. بجای این کار، روش‌های مختلفی را برای حالت دست‌های خود امتحان کنید. در مورد حالت بازوهای خود نیز فکرکنید. مردانی که می‌خواهند بازویشان بزرگتر به‌نظر برسد می‌توانند آن را نزدیک به بدن خود نگه دارند، اما زنانی که می‌خواهند درعکس بازویشان باریک‌تر به نظر برسد، باید بازوی خود را با فاصله از بدن قرار دهند.

6

۶- انعطاف شانه‌ها. شانه‌های خشک می‌تواند حس حرکت و پویایی را از بقیه بدن شما سلب کند. شانه‌های خود را هرگز نباید به طور مستقیم رو به دوربین قرار دهید، همیشه باید آنها را با زاویه‌ای نسبت به دوربین بچرخانید.

7

۷-نشان دادن حرکت در اندام. عبارتی در میان عکاسان رایج است که می‌گوید: "اگر جایی از بدن خم شدنی است، پس آن را خم کن! ". مفاصل خم شده در عکس طبیعی‌تر به نظر می‌رسند نسبت به زمانی که در حالت خشک و صاف هستند. این نکته شامل مفاصل آرنج، مچ، زانو، باسن و مچ پا می‌باشد.

8

۸-خلاق بودن. به جای یک عکس استاندارد، عکسی بگیرید که متفاوت و گویای ویژگی‌های فردی شما باشد. لزومی ندارد عکس شما نیز درست مانند عکس دوستانتان باشد. در عوض به‌دنبال یک ژست، پس زمینه، نور یا لباس‌هایی باشید که شما را خاص و منحصر به ‌فرد نشان می‌دهد.

9

۹- عکس بی‌خبر.عکس بی‌خبر (کاندید) شما را به طور طبیعی در حال انجام کاری نشان می‌دهد، بدون اینکه از قبل ژست تمام عیار گرفته باشید. با اینکه بهترینعکس‌های کندید در حالی گرفته می‌شوندکه شما از عکاس بی‌اطلاع هستید، اما نمونه‌های خوب آنها را می‌توانید با ژست‌گیری مجدد بازآفرینی کنید.