ژست و مدل عکس خانوادگی

برای ثبت کردن گرمای کانون خانواده در قالب یک عکس، روش‌های متعددی وجود دارد. با گرفتن ژست‌های بی‌نظیر و منحصر به فرد، می‌توانید القاي حس خسته کننده و تکراري بودن عکس‌های دسته جمعی را از آلبوم خود دور کنید. برای گرفتن عکس‌های خانوادگی، یک سری قواعد و دستورالعمل‌ها وجود دارد، اما در عین حال عکاسی یک هنر است. بنابراین وقتی می‌خواهید ژست اعضای خانواده را برای عکس گرفتن تنظیم کنید، آزادانه به حالت‌هایی فراتر از این قواعد و قید و بندها فکر کنید.

برای مشاهده نمونه کارها و آشنایی با فرآیند عکاسی خانوادگی در آتلیه فیلم و عکس خورشید، کلیک کنید.

آغوشی گرم


11-300x201

یکی از بی‌نظیرترین ژست‌های عکس‌برداری برای عکس‌‌های خانوادگی، حالت بغل کردن یکدیگر است. نوع حالت بغل کردن، بسته به خانواده‌ای که عکس می‌گیرید می‌تواند متنوع باشد. حالت استاندارد برای آغوش گرفتن به صورتی است که قد بلندترین فرد در بالا و کوتاه‌ترین فرد، پایین‌تر از همه قرار گیرد.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

2

بیرون رفتن باشکوه


 خانواده‌ها در حین فعالیت‌های عادی خود، عکس‌های باشکوهی می‌گیرند. در روزی که خانواده مشغول یک گردش هیجان‌انگیز یا کارکردن بر روی یک پروژه است، عکاس می‌تواند به صورت بی‌مقدمه صحنه‌های نابی را شکار کند.

3

یک دورنمای جدید


 گاهی اوقات تغییر دادن زاویه دوربین، تمام آن چیزی است که شما برای شکار یک صحنه جالب نیاز دارید. با خم شدن و دراز کشیدن روی زمین، سعی کنید از زاویه پایین عکس بگیرید. کودکان عاشق اين تغییر وضعيت‌ها هستند.

4

بالاتر، بالاتر و باز هم بالاتر


 زاویه‌های بالا هم می‌تواند ژست‌های شگفت‌انگیزی ایجاد کند. سعی کنید با بالا رفتن از یک نردبان یا ایستادن روی یک صندلی، از بالا به صحنه نگاه کنید.

5

استفاده از وسایل صحنه


 هنگام گرفتن عکس‌های خانوادگی هیجان‌انگیز، هیچ گاه قدرت وسایل صحنه را دست کم نگیرید. این وسایل می‌توانند مفهوم جالبی به صحنه‌های ساده ببخشند. برای مثال، استفاده از ماسک یا سایر وسایل هیجان‌انگیز می‌تواند حالتی جذاب و مفرح برای عکس ایجاد کند و نشان دهد که فضای عکس‌برداری چقدر صمیمانه و باصفا بوده است. با به کار بردن اين وسایل در یک عکس، اعضای خانواده هم احساس آرامش و شادی بیشتری دارند و بیشتر می‌خندند.

6

درازکش روی زمین


 دراز کشیدن و غلتیدن روی زمین می‌تواند صحنه‌هایي ناب و مفرح ایجاد کند.

7

استفاده از نمای بیرون


گاهی اوقات صحنه‌ای از طبیعت در پس‌زمینه عکس خانوادگی، آن عکس را بسیار باشکوه می‌کند. پس خانواده را از خانه یا آپارتمان بیرون ببرید.
8

ژست گل شکفته


 در عکس‌های گروهی، تقارن اهمیت زیادی دارد، اما لازم نیست که همه سوژه‌ها دقیقاً در مرکز تصویر بایستند. می‌توانید با قرار دادن یک سوژه متمایز مانند مادر بزرگ خانواده در مرکز عکس و سپس قرار دادن سایر اعضای خانواده در پیرامون او، شکل یک گل ایجاد کنید و از این طریق، زیبایی و هیجان عکس خانوادگی را بیشتر کنید. در این قبیل صحنه‌ها، مادر بزرگ نقش مرکز گل و سایر افراد خانواده نقش گلبرگ‌هاي آن را دارند.

9

زمینه تار


 یک ژست زیبای دیگر برای عکس‌های خانوادگی، تقسیم کردن افراد خانواده به دو گروه کوچک و قرار دادن آن ها در عمق‌های متفاوت عکس است. گروه اول را با وضوح بیشتر در جلوی صحنه عکس و گروه دیگر که از سایر افراد خانواده تشکیل شده است را، با وضوح کمتر در قسمت زمینه قرار دهید.

10

ژست بلند و طویل


 معمولاً کوچولوها دوست دارند، مثل پدر و مادرشان قد بلند باشند؛ پس چرا چیزی که می‌خواهند را به آنها ندهیم؟ کودکان را روی شانه‌ها بگذارید تا یک نماي عمودی زیبا ایجاد شود. بچه‌ها دوست دارند که خیلی بالا باشند و شما دوست دارید که یک عکس خانوادگی شگفت‌انگیز بگیرید. بهترین ژست‌های خانوادگی از دل رفتارهای طبیعی و عادت‌های مرسوم خانواده به دست می‌آید.
11

نسل‌های خانواده


 برای گرفتن عکس نسل‌های مختلف یک خانواده، باید به بهترین عکس‌بردار اعتماد کرد. یک پیشنهاد دوستانه؛ توقع نداشته باشید که هر کسی بتواند چندین نسل مختلف خانواده شما را به سادگی و زيبايي در یک عکس جای دهد.

12