ژست و فیگور عکس نوزاد

در این راهنمای عکاسی نوزاد، نمونه‌هایی از پایه‌ای‌ترین ژست‌ و فیگورهایی از نوزادان و عکس‌هایی از آن ها را به شما نشان می‌دهیم که می‌توانید با الهام از آن‌ها به ژست دادن و عکاسی از کودکان بپردازید.
اولین گام برای ورود به دنیای عکاسی نوزادان، آشنایی با سبک‌ها و ژست‌های مختلف مورد استفاده در عکاسی نوزاد است. در ادامه نمونه‌هایی از پرکاربردترین ژست‌های مورد استفاده را به شما نشان می‌دهیم.

برای مشاهده نمونه کارها و آشنایی با فرآیند عکسبرداری نوزاد در آتلیه فیلم و عکس خورشید، کلیک کنید.

ژست و فیگور اصلی نوزاد


از آنجا که مفاصل نوزاد از لحاظ فیزیولوژیکی محدودیت‌هایی دارند، تعداد ژست‌هایی که قادر خواهید بود با یک نوزاد بدست آورید نیز محدود خواهد بود و اگر چه می‌توان با یک تغییر جزئی در جای دست‌ها یا پاها، کمی چرخش لگن نوزاد یا حرکات دیگر ژست نوزاد را تغییر داد، با این حال نیز تعداد وضعیت‌های اصلی مدل عکس نوزاد محدود هستند.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

ژست تاکو (لقمه‌ای)
k2
ژست دمر با دست و پای جمع شده

k3

ژست درازکش به پهلو

k4

ژست دست روی دست زیر چانه

k5

ژست چمباتمه به پشت
k6
ژست قورباغه‌ای

k7

ژست‌های همراه با اعضای خانواده (خویشاوندی)


اگرچه گاهی اوقات متقاعد کردن پدر و مادر برای گرفتن عکس با نوزادشان دشوار است، با این حال عکس‌های همراه با والدین  پرطرفدار هستند. همچنین گزارش شده که در موارد بسیاری عکس‌های نوزادان خواهر و برادر ارزش بالایی را در میان عکس‌های عکاسان نوزاد داشته‌اند. عکس‌های زیر هم نمونه‌های مختلفی از ژست‌های نوزاد با خواهر و برادر یا والدین هستند.

ژست‌های همراه با والدین

ژست‌های همراه با خواهر و برادر

k10

ژست‌های طبیعی (ژست‌های بی‌خطر)

این‌ها ژست‌هایی هستند که نوزاد به طور طبیعی به خود می‌گیرد. حالت‌های درازکش به پهلو، دمر با دست و پای جمع شده یا چمباتمه به عقب، بهترین نمونه‌ها از اینگونه ژست‌ و فیگورها هستند. این ژست‌ها، همچنین کمترین احتمال آسیب رساندن به نوزاد را دارند، چون تنها کافی است که شما نوزاد خواب‌آلود را روی شکم، پهلو یا به پشت بخوابانید و تقریباً در تمام موارد او ژست مورد نظر را به طور طبیعی به خود می‌گیرد.
همچنین، هنگامی که هدفتان گرفتن عکس‌های ساده و بی‌زرق و برق است نیز می‌توانید از پتو و ملافه و ترکیب‌های مختلفی از عکس‌های همراه با اعضای خانواده استفاده کنید.

ژست دادن به نوزاد در فضاهای باز


علاقه به مدل عکاسی نوزاد در فضای باز، در میان عکاسان و مشتریان آن‌ها را در حال افزایش است. بردن یک نوزاد تازه متولد شده به فضاهای بیرون از خانه برای عکاسی، برخی والدین را مضطرب می‌کند، اما اگر این کار توسط یک عکاس نوزاد کاملاً آموزش دیده انجام شود علاوه بر بی‌خطر بودن نتایج بی‌نظیری بدست خواهد آمد. همچنین، در اینجا برای حفظ ایمنی اغلب از تکنیک ترکیب عکس‌ها استفاده می‌شود، پس اگر نمی‌دانید چگونه می‌توانید به شکل بی‌خطری از یک ژست و فیگور عکس بگیرید از گرفتن آن عکس به صورت طبیعی صرف نظر کرده و از ترکیب عکس‌ها استفاده کنید. در پایان، یکی دو مثال از تکنیک ترکیب عکس‌ها را به طور مختصر مرور خواهیم کرد.

ترکیب عکس‌ها در عکاسی نوزاد


باز هم تأکید می‌کنیم که بسیاری از این مدل های عکس‌های نوزادان به شکلی بی‌خطر و از طریق ترکیب دیجیتال عکس‌ها ساخته شده‌اند. ترکیب دیجیتال فرایندی است که در آن چند عکس با استفاده از نرم‌افزارهایی با هم ترکیب می‌شوند تا یک عکس نهایی بدست بیاید. به دو مثالی که در زیر آمده توجه کنید.
عکس ترکیبی نوزاد در تاب
در زیر راهی بی‌خطر برای گرفتن عکس‌های ترکیبی نوزاد در یک تاب را می‌بینید.
k17

عکس‌های زیر راه بی‌خطری برای گرفتن عکس‌های ترکیبی نوزاد با ژست و فیگور قورباغه‌ای را می‌بینید.

k18