فیگور و ژست عکس عروس و داماد

پرتره‌های عروس و داماد، یکی از چالش‌ برانگیزترین زمینه‌هایی است که عکاسان عروسی، مبتدی یا باتجربه، با آن مواجه هستند. برای موفقیت در عکاسی عروسی، عکاس لازم است به‌طور موثر، افراد را در ژست و حالت مطلوب، قرار دهد که نه تنها عروس و داماد، بلکه خانواده‌ها و دوستان را نیز، شامل می‌‌شود. در عکاسی عروسی، مکان‌های گوناگون و موقیعت‌های مختلفی وجود داشته و علاوه بر آن، تنوع موجود در ویژگی‌های افراد، نظیر شخصیت، خواسته‌ها و فرم بدن، باعث می‌شود عکاس دو نکته را همیشه در خاطر داشته باشد: مجموعه‌ای از ژست‌هایی که برای همه موثر باشد را در اختیار ندارد و برای هر فرد، تنها برخی گزینه‌ها به نتایج مطلوب منجر می‌شوند. همچنین، برای گرفتن یک عکس، که از نظر ژست عالی باشد، رویکردی همگانی، موجود نبوده و بسته به شرایط، زمینه‌سازی مناسب می‌بایست در نظر گرفته شود.

مطمئنا انواع بسیار متفاوتی از ژست‌ها و فیگور برای عروس و داماد موجود است؛ ژست و فیگور، با رویکردی غیرکلامی، بیانگر احساسات بوده، همچنین پیامی را در بر دارند. در آتلیه فیلم و عکس خورشید، با در نظر گرفتن شخصیت، ظاهر و اندام مراجعین، در مورد نوع پیام‌ها و طیف خواسته‌ها، با شما همفکری صورت گرفته و در انتخاب مناسب‌ترین ژست و فیگور، راهنمایی‌های لازم، انجام می‌پذیرد.

نگاه به عروس

در این ژست، از عروس و داماد بخواهید به یکدیگر نگاه کنند، یا اینکه، داماد به عروس نگاه کند، عروس به دوربین. این ترکیب، در بسیاری از ژست‌ها، موثراست. همچنین از داماد بخواهید در گوش عروس، به آرامی کلماتی بگوید.

1

عروس و داماد روبروی هم

از عروس و داماد بخواهید رو به هم بایستند و سینه‌ها نزدیک به هم قرار بگیرند. وزن بدن، روی پای پشتی باشد، به دوربین نگاه کنند. بعد می‌توانید برای تنوع بیشتر، دست جلویی عروس را روی سینه، کمر یا بازوی داماد قرار دهید.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

2

با کمی فاصله از دوربین

عروس و داماد، شبیه به ژست دست‌هایش بلورین، کنار یکدیگرایستاده‌اند. با تغییر جای دوربین، نمای پشتی لباس عروس،در دید قرار می‌گیرد. دست‌های یکدیگر را گرفته، به دوربین نگاه می‌کنند. به این نکته توجه کنید که لباس عروس، همیشه مرتب، قرار گرفته باشد.

3

‌رقص در کنارهم

عروس و داماد، چند حرکت آرام رقص را انجام می‌دهند. خصوصا یک چرخش نرم که باعث می‌شود احساس خوشایندی در صورت‌هایشان، ظاهر شده، شکلی روان و زیبا، به‌وجود می‌آورد.

4

بلند کردن عروس روی دو دست

اصولا از دیرباز، دختران، اشتیاق چندانی برای رفتن به خانه بخت، از خود نشان نمی‌دادند و آن ‌را بدین شکل ابراز می‌کردند. از داماد بخواهید عروس را به سمت بالا، روی دست‌هایش بگیرد. توجه کنید لباس عروس، زیبا بچرخد و به آرامی بیفتد، و در دست‌های داماد، گیر نکرده و جمع نشده باشد.

5

راه رفتن کنار هم

دست‌های یکدیگر را گرفته، به هم نگاه کرده و آهسته به سمت دوربین می‌آیند. دست‌ها، به آرامی، در حال نوسان هستند. دوربین را طوری تنظیم کنید که پیوسته به سوژه‌های متحرک، فوکوس نماید.

6

داماد تکیه گاه عروس

عروس به نرمی، به داماد تکیه کرده و دست‌های هر دو روی کمر عروس قرار گرفته‌اند. همچنین، دست عروس را روی دست داماد قرار دهید. از هر دو بخواهید سرها به نرمی با هم مماس بوده، به پایین نگاه کنند تا احساس صمیمیت نمایان شود.

7

باهم خم شدن

از عروس و داماد بخواهید رو به یکدیگر بایستند. داماد دست‌هایش را بر روی کمر و پشت عروس قرار داده، عروس راکمی به سمت پایین خم می‌کند. توجه کنید عروس و داماد ممکن است در مورد عکس‌ها، کم‌رو یا دستپاچه باشند. پس مراقب باشید در پایین چانه، غبغب ظاهر نشده باشد.

8

بلند کردن عاشقانه

ابتدا، از داماد بخواهید دست‌هایش را به‌دور عروس حلقه کند. عروس را از زمین بلند کرده، کمی بالا ببرد. به عروس هم بگویید پاهایش را از زانو به سمت بالا جمع کند. توجه کنید به‌جای بوسیدن، کافیست عروس، نوک بینی‌اش را روی پیشانی داماد قرار دهد، در نتیجه، صورت‌هایشان به خوبی در عکس، نمایان خواهد بود.

9

چرخاندن

عشق و احترام، همیشگی و  قابل ستایش

10

خندیدن

عکس‌هایی نیز از زمان‌هایی می‌خواهید که، خنده‌تان گرفته و دارد خوش می‌گذرد.

11

حلقه عروسی

خب، صدالبته عکس از حلقه هم می‌خواهید. ولی یادتان باشد، خاص ومنحصربه فرد.

12

دلنشین و شادی‌بخش

آیا کسی هم هست که، این ژست ملیح و قشنگ را دوست نداشته باشد؟

13

زمان آماده شدن

عکس‌هایی نیز از زمان آماده شدن بگیرید که زیبایی لباس عروس به‌خوبی نمایان باشد.

14

شیک و امروزی

این ژست برای پرتره، عالی محسوب می‌شود. بی‌نقص، زیبا، دلنشین.

15

و در انتها عشق

پیشانی‌اش را ببوس، به آرامی...، پر مهر...

16