عکس بارداری و حاملگی در آتلیه تخصصی عکاسی بارداری

bardari (2)

در دوران بارداری موارد استرس‌زای زیادی وجود دارد، اما نباید اجازه بدهید گرفتن‌ عکس‌های بارداری به این موارد اضافه شود، زیرا در طول جلسات عکاسی بارداری، علاوه بر جالب و سرگرم کننده بودن فرایند گرفتن این عکس‌ها، خواهید توانست اولین لحظات زندگی کودکتان که همان دوران بارداری است را ثبت و ضبط کنید.

در عکاسی بارداری دوران حاملگی یک زن ثبت می‌شود. بعضی از خانم‌ها عکسشان را سه ماهه سوم بارداری می‌گیرند تا بزرگی شکمشان را نشان دهند. بعضی دیگری در سه ماهه دوم عکس می‌گیرند تا برای اعلام جنسیت جنین از آن‌ها استفاده کنند. به هر حال اگر قصد دارید در سه ماهه سوم عکس بگیرید، توصیه می‌کنیم برای بعد از هفته سی‌وششم برنامه‌ریزی نکنید. زیرا از آنجا که معمولاً پیش‌بینی زمان دقیق تولد نوزاد ممکن نیست، امکان دارد که وقتی‌که برای عکاسی گرفته‌اید بیش از حد دیر باشد و نوزاد زودتر متولد شود.

دوره بارداری زمان هیجان و انتظار برای رسیدن جدیدترین عضو خانواده‌ است. عکاسان ما در آتلیه فیلم و عکس خورشید به شما کمک می‌کنند تا این هیجان را ثبت کرده و یک پرتره بارداری به‌یادماندنی خلق کنید که تا سال‌ها حس انتظار امروزتان را در شما زنده کند. عکاسی بارداری برای بعضی از خانم‌ها دلهره‌آور است، اما کارکنان مجرب و صمیمی آتلیه فیلم و عکس خورشید به مادران باردار کمک می‌کنند تا زیبا دیده شده و همچنین احساس زیبایی کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عکاسی باردرای، شرایط و امکانات موجود می‌توانید با شماره‌های ۳۶۲۷۱۵۶۲ (۰۳۱) ۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ یا از طریق تلگرام ۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ و فرم مشاوره تماس حاصل نمایید .

نمونه عکس‌های بارداری

آیا حتماً باید در عکس‌ها تنها باشم؟


 اینکه بخواهید در عکس‌هایتان تنها باشید، یا بخواهید افراد دیگری هم در کنارتان باشند، تماماً به خودتان بستگی دارد. بااین‌حال،  عکاسان ما در هر جلسه عکاسی اجازه حضور تعداد مشخصی از افراد را می‌دهند. بنابراین، اگر می‌خواهید یک عکس خانوادگی بگیرید و خانواده بزرگی هم دارید، بهتر است ابتدا موضوع را با عکاس در میان بگذارید تا مطمئن شوید که ازنظر او مشکلی نیست. تنها لازم است تلاش کنید که این لحظه آن طوری ثبت گردد که می‌خواهید دیده شود.

چه انتظاراتی باید داشته باشم؟


 عکاسی بارداری، کلاً در جوی آرامش‌بخش انجام می‌شود. این‌زمانی است که شما می‌توانید عشق، صمیمیت و لذتتان از بارداری و اضافه کردن عضو جدیدی به خانواده خود، نشان دهید.

بهترین قسمت این کار این است که هیچ عکس درست یا غلطی وجود ندارد. شما می‌توانید به هر مقداری که خواستید ژست‌ و فیگورهای متنوع بگیرید یا اینکه تنها از ژست‌های متعارف استفاده کنید. تمام‌کاری که باید انجام دهید این است که خودتان باشید.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

عکس‌های بارداری کجا گرفته می‌شوند؟


عکس‌های بارداری را هرجایی می‌توان گرفت. البته، ابتدا باید موضوع را با عکاسان ما در میان بگذارید تا مطمئن شوید که ازنظر آنها مشکلی نیست. بعضی‌ها اجازه می‌دهند که عکس‌ها در چند لوکیشن مختلف گرفته شود، در حالیکه بعضی‌ها تنها در استودیوی‌شان عکس می‌گیرند.‌ لوکیشن‌های مورد استفاده معمولاً خانه شما، یک پارک یا استودیوی خود عکاس هستند.‌ مهمترین چیزی که باید در نظر گرفته شود، نورپردازی است. باید به اندازه کافی در محل عکسبرداری نور طبیعی وجود داشته باشد، خصوصاً اگر قصد دارید در یک فضای داخلی عکس بگیرید.

درمورد هر جنبه‌ای از این عکس‌ها که تصمیم می‌گیرید، باید این را در نظر داشته باشید که مهم‌ترین موارد در عکاسی بارداری میزان راحتی و استایل شخصی خودتان است. مادامی‌که بتوانید آرامشتان را حفظ کرده و از عکس گرفتن لذت ببرید، دیگر فرقی نمی‌کند که عکس‌ها در خانه خودتان گرفته شوند یا در استودیو. از این گذشته، بهترین عکس‌ها زمانی گرفته می‌شوند که عکاس و سوژه بدون استرس از گرفتن عکس‌ها لذت ببرند.

 عکس‌های بارداری زیر نظر عکاسان آتلیه ما


۱- به شما کمک می کنیم تا آماده باشید

 ما به شما کمک می کنیم تا قبل از گرفتن عکس، خود را آماده کنید. موها و ناخن‌هایتان را آرایش کنید. قبل از عکس گرفتن ریلکس کرده و خود را از استرس خالی کنید. برای میکاپ یا مانیکور کردن ناخن‌هایتان به آرایشگاه بروید. حتماً با خود آب و میان وعده بیاورید، خصوصاً اگر به خاطر بارداری‌تان نیازهای رژیمی خاصی دارید. به یاد داشته باشید که قبل از گرفتن عکس، لباسی نپوشید که فشار بیش از اندازه‌ای به شکمتان بیاورد (مثل شلوارهای ساپورت). در غیر این صورت در زمان گرفتن عکس‌ها آثار به جا مانده از لباس بر روی پوستتان به وضوح دیده می‌شود.

۲- به شما توصیه می‌کنیم عکس‌ها را زودتر از زمان مناسب نگیرید

تنها هدفِ گرفتن عکس‌های بارداری نشان دادن بارداری‌تان است. اگر این عکس‌ها را زودتر از موعد بگیرید، در آن‌ها مشخص نخواهد بود که باردارید. البته، نباید دیرتر از زمان مناسب هم عکس بگیرید، زیرا ممکن است قبل از گرفتن عکس‌های بارداری وضع حمل کنید.

۳- برای انتخاب یک سبک متفاوت به شما راهنمایی می دهیم

عکس‌های بارداری کلیشه‌ای کم نیستند؛ برای مثال، نیم‌رخ سیاه مادر باردار و شکم برآمده‌اش، یا دست‌هایی که به شکل قبل روی شکم او قرار می‌گیرند، یا مادر بارداری که یک جفت چکمه نوزاد را بالای شکمش گرفته‌ است. البته، استفاده اکثر افراد از این فیگورها دلیل نمی‌شود که شما هم مجبور باشید از آن‌ها استفاده کنید. همچنین، دلیل نمی‌شود از یک فیگور، تنها به این دلیل که قبلاً خیلی از آن استفاده شده است، صرف نظر کنید. عکس‌های زیادی بگیرید و از بین آن‌ها هر کدام را که خواستید انتخاب کنید. خلاق باشید. همیشه فرصت این را خواهید داشت که در عکس‌های بعدی یک ژست غیرمعمول را پیشنهاد داده یا مورد استفاده قرار دهید. این کاملاً به نظر خودتان بستگی دارد. هر اندازه که می‌خواهید سنتی یا نامتعارف باشید‌.

۴- به انتخاب زاویه مناسب بدنتان کمک می کنیم

نه تنها بهتر است که عکاس از زوایای مختلف دوربین استفاده کند، بلکه شما هم باید با زوایای مختلفی ژست بگیرید. برای مثال، اگر در وضعیت ایستاده طوری ژست بگیرید که پای چپتان کمی جلوتر باشد، در این صورت، به طور طبیعی سمت راست پایین‌ تنه‌تان کمی عقب می‌رود، که این هم به نوبه خود باعث ایجاد یک زاویه گویاتر و خوشایندتر می‌شود. از ژست‌هایی که شما را بد نشان می‌دهند پرهیز کنید، ژست‌های متنوعی بگیرید و از عکاس بخواهید زاویه دوربین را تغییر دهد تا گزینه‌های بسیاری جهت انتخاب و پرینت برایتان فراهم شود.

۵- از وسایل صحنه استفاده می کنیم

استفاده از وسایل صحنه، راه جالبی برای شخصی‌تر کردن عکس‌هایتان است. برای مثال، می‌توانید با استفاده از برخی وسایل اتاق نوزاد جنسیت او را اعلام کنید، برای اعلام تاریخ زایمان از بلوک‌های مکعبی استفاده کنید، یا موضوعی که برای خانواده‌تان خاص است یا جنبه احساسی دارد را نشان دهید. گزینه‌های بیشماری در این زمینه دارید.

۶- قدر زمانتان را بدانید

شما بارداری فعلی‌تان را تنها یک بار تجربه می‌کنید. قدر زمان و خاطره‌هایی که می‌توانید خلق کنید را بدانید. هدف از گرفتن این عکس‌ها ثبت زمان به وجود آوردن یک بچه توسط شما است.

۷- لباس شما اهمیت زیادی در جلسه عکاسی ما دارد.

شما و شکم زیبای در حال رشدتان موضوعات اصلی عکس‌های بارداری هستید. موارد زیر چند نکته دیگر برای به یاد ماندنی ساختن این لحظات خاص عمر شما هستند.

پیراهن‌هایی با رنگ یک دست، توجه بیننده عکس را روی جلوه درخشان و شکل شکمتان متمرکز می‌کند. از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های گل‌دار، شاخ و برگ، چهارخانه و راه راه خودداری کنید. پارچه‌های ابریشمی و پنبه‌ای به شکل زیبایی یک بدن باردار را می‌پوشانند. لباس‌های سیاه، شما را باریک اندام‌تر نشان می‌دهند. لباس‌های اندامی که کمی کش‌دار هستند، نسبت به لباس‌های گشاد و شل هیکلتان را بهتر نشان می‌دهند.