عکاسی سه بعدی در آتلیه فیلم و عکس خورشید

آتلیه خورشید با بهره‌گیری از خدمات تخصصی در زمینه تصویرسازی رایانه‌ای، آثار هنری سه بعدی خیره کننده‌ای را خلق می‌کند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم، خود توانایی ما را محک بزنید و سفارش شخصی یا شغلی‌تان را به ما محول کنید. عکاسی سه بعدی باعث می‌شود تا عکس‌های ثابت، تاثیر قدرتمندی بر مخاطبین داشته باشد. هیچ چیز مانند تصویر سه بعدی نمی‌تواند به عکس‌های شما، روی پرده جان ببخشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عکاسی سه بعدی، شرایط و امکانات موجود می توانید با شماره‌های ۳۶۲۷۱۵۶۲ (۰۳۱) – ۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ یا از طریق تلگرام ۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ و فرم مشاوره تماس حاصل نمائید.

همان طور که در شکل زیر می‌بینید، عکاسی سه بعدی روشی بسیار ساده برای بازآفرینی شیوه مشاهده معمول ما است. ما با دو چشم خود جهان پیرامونمان را از موقعیت‌هایی با تفاوت اندک می‌بینیم و مغزمان این تفاوت‌های ناچیز بین دو منظر هر چشم را برای خلق حسی از ژرفا به کار می‌گیرد. بنابراین اگر دو دوربین ۲ اسلایدی را که بعداً با ۲ چشم خود خواهیم دید، ثبت کند، معادل دیداری سوژه بازآفرینی خواهد شد. در واقع تکنیک ساده است و این مغز ما است که کار اصلی را انجام می‌دهد.

Untitled-1

دو تصویر مورد استفاده در عکاسی سه بعدی در نگاه نخست یکسان به نظر می‌رسد. این همانندی منجر باعث سردرگمی و مطرح شدن این پرسش می‌شود که "چرا باید دو تصویر یکسان داشته باشیم؟" اما در واقع این دو یکسان نیستند و هر یک از موقعیتی اندکی متفاوت از دیگری گرفته شده و همین تفاوت است که حس ژرفا را در تصاویر سه بعدی ایجاد می‌کند. در مثال زیر دو عکس بالا و پایین از یک جفت عکس سه بعدی نشان داده شده است تا با عقب و جلو بردن آنها بهتر تکنیک توضیح داده شده را متوجه شوید. 

2

3

[نمونه عکس‌های سه بعدی در آتلیه فیلم و عکس خورشید]

مزیت عکاسی سه بعدی


ذهن انسان از تجارب دیداری تغذیه می‌کند و معجزه عکاسی، ثبت، بازآفرینی و متحرک ساختن این تجارب دیداری است. عکاسی دامنه واقعیت دیداری را در زمان و فضا فراتر از توانایی ذهن بشر گسترش می‌دهد. اگر مطلوب بودن حقیقت را بپذیریم، آنگاه عکاسی با کیفیت عالی به هدفی ارزشمند تبدیل خواهد شد، و بدون تردید عکاسی سه بعدی را باید گامی تحسین برانگیز در مسیر دستیابی به حقیقت و جاودانه ساختن آن به شمار آورد. ما در آتلیه خورشید نهایت تلاش خود را به کار می‌بندیم تا به کمک دوربین‌های سه بعدی، تنظیم کننده‌ها و تکنیک‌های پیشرفته حق مطلب را در مورد این رسانه زیبا ادا کنیم.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

عکاسی سه بعدی در آتلیه فیلم و عکس خورشید


آتلیه فیلم و عکس خورشید، آثار هنری سه بعدی را برای به جا گذاشتن تاثیر زیبایی شناختی شگرف و به دست آوردن موفقیت تجاری خلق می‌کند. تفاوت ما عکاسان حرفه‌ای و افرادی که تکنیک سه بعدی را جدی نمی‌گیرند در تعیین و تعریف هدف است و مقصود ما آفرینش تصاویری سه بعدی است که واقعی به نظر رسیده و بیننده را عمیقاً تحت تأثیر قرار دهد.

ما مهارت حرفه‌ای و قوه تشخیص خلاقانه را به هنگام پیاده سازی جزییات در آفرینش تصاویری تأثیرگذار درهم می‌آمیزیم. توانایی حرکت بر روی مرز باریک بین کار بهینه و زیاده روی در کار، رمز موفقیت دستیابی به تعادل حقیقی است.

ما در آغاز هر پروژه اهداف مشتری را به عنوان بنیان طراحی راهکارهایی قرار می‌دهیم که راه گشای ما در رسیدن به نتایجی فراتر و برتر از انتظار و تصور خواهد بود. در ادامه به چند نمونه از رویکردهای کارآمد آتلیه خورشید اشاره می‌کنیم:

  • تبدیل عکس دو بعدی به سه بعدی: ما می‌توانیم با بهره‌گیری از رویکردهای مبتنی بر رایانه‌های پیشرفته و تکنیک‌های کارآمد دستی اثبات شده، بُعد جدیدی را به تصویر دو بعدی کنونی بیافزاییم و جادوی سه بعدی را به واقعیت تبدیل کنیم. تاثیرگذاری تصاویر سه بعدی آن‌قدر قوی است و تصویر چنان واقعی به نظر می‌رسد که گویی در حال نگریستن به خود سوژه هستیم. آتلیه ما تصاویر دو بعدی بی شماری را با موفقیت به سه بعدی تبدیل کرده است و این مسیری است که می‌توانیم در پیمودن آن شما را یاری کنیم و شاهد موفقیت آمیز بودن سرمایه گذاری‌تان در کمپین‌های بازاریابی کنونی باشیم.
  • عکاسی سه بعدی (استریوسکوپی): عکاسی با دوربین‌های حرفه‌ای هماهنگ با نرم افزارهای متعارف، ثبت کردن صحنه‌ای را با واقعیت تام و تمام دنیای سه بعدی ممکن می‌سازد. عکاسان مجرب، خلاق و حرفه‌ای آتلیه خورشید کیفیت بالای نتایج را هم در آتلیه و هم در محل تصویربرداری خارج از آتلیه تضمین می‌کنند. گروه ویژهای از عکاسان ما با چند دوربین‌ تمام زوایا را تحت پوشش قرار می‌دهد تا هیجان و عمق کامل رویداد مورد نظر کاملاً ثبت شود. به علاوه آتلیه عکاسی پیشرفته ما هر گونه نظارت تخصصی لازم برای دستیابی به نتایجی سه بعدی را ارائه می‌دهد که به بهترین وجه محصول شما را به نمایش خواهد گذاشت.
  • تصویرسازی رایانه‌ای: اگرچه تصاویر سه بعدی تولید شده با رایانه در اصل در زندگی واقعی وجود ندارند، اما واقعیت مصنوعی خلق شده به نحو اعجاب‌آوری قانع کننده و باورپذیر به نظر می‌رسد. مدل سازی رایانه‌ای حد اعلای انعطاف پذیری خلاقانه را در اختیار هنرمند قرار می‌دهد. ما غالباً عناصر تصویرسازی رایانه‌ای را به منظور بهبود مفهوم تصویر و اثرگذاری بیشتر در عکس‌های سه بعدی به کار می‌بریم.

بزرگترین دشواری عکاسی سه بعدی به چگونگی ارائه و نمایش تصاویر مربوط می‌شود. چند روش متداول مورد استفاده ما عبارت‌اند از:

  • عکس برجسته (آناگلیف): در این روش یک عکس بر روی عکس دیگر قرار داده می‌شود. عکس‌ها با گذاشتن فیلترهای رنگ روی هر تصویر و استفاده از شیشه‌های آناگلیف رنگی (قرمز یا آبی) از یکدیگر جدا می‌شود تا تصویرها از منظر بیننده مجزا باشد.
  • نمایش تک تک تصاویر به صورت پشت سر هم و درخواست از بیننده برای خیره شدن به تصویر تا زمانی که به صورت سه بعدی دربیاید.
  • استفاده از نوعی دوربین دوچشمی برای دیدن دو تصویر
  • بهره گیری از تکنولوژی پلاریزه، صفحه نمایش و عینک مخصوص، برای جدا کردن تصاویر
  • روش "تکان دادن" که در آن اگرچه هر دو تصویر در یک فضا نمایش داده می‌شود، اما این دو به سرعت جایگزین یکدیگر می‌شوند. البته این رویکرد یک تصویر سه بعدی واقعی را ارائه نمی‌دهد، اما مسلماً از مزایایی نظیر مفید بودن برای افرادی برخوردار است که قدرت بینایی یک چشم را از دست داده‌اند.

4

نمونه‌های بیشتر