عکاسی از طبیعت و منظره در آتلیه فیلم و عکس خورشید

منظره

یک طلوع دل انگیز، کوه‌های با شکوه و رودهای خروشان، نمونه‌هایی از یک طبیعت بسیار الهام بخش است و عکسبرداری از طبیعت، بهترین وسیله برای ثبت زیبایی های آن است. عکاسی از طبیعت و منظره راهی برای ثبت و نمایش شکوه جهان و خلق هنر در بطن زندگی است.

یافتن کادر مناسب برای عکاسی از طبیعت و منظره، به تمایلات عکاس محدود نیست و با داشتن ابزار مناسب برای عکاسی و به کارگیری تکنیک‌های ویژه‌ی عکاسی طبیعت، می‌توان تصاویر بی نظیری خلق کرد.
همانطور که از نام آن پیداست، عکاسی از طبیعت و منظره شامل گرفتن عکس از پدیده های طبیعی و عکس‌هایی با نمای دور از مناظر طبیعت است. به ندرت پیش می‌آید که در این عکس‌ها شخصی حضور داشته باشد و در صورتی هم که این‌گونه باشد، حضور آن شخص در عکس معمولا به منظور نشان دادن مقیاس در عکس است. به طور مثال برای نشان دادن عظمت یک منظره یا نشان دادن کوچک و ظریف بودن یک پدیده، عکاسی از طبیعت سبک‌های گوناگونی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

شما به آسانی می‌توانید با استفاده از خدمات عکاسی از طبیعت و منظره در آتلیه فیلم و عکس خورشید، یک عکس هنری زیبا از طبیعت برای خانه یا محل کار خود تهیه کنید.

عکس‌های با کیفیت از مناظر طبیعی باعث می شود که بیننده حس کند در آن حضور دارد و بخشی از آن است. عکس‌های مناظر طبیعی به بیننده احساس آرامش می دهد و بسیار الهام بخش است. این عکس‌ها برای استفاده در خانه، محل کار یا اتاق انتظار بسیار گزینه ی مناسبی است. عکس‌های گرفته شده توسط عکاسان حرفه‌ای ما در بسیاری از خانه‌ها، شرکت‌ها و مراکز درمانی استفاده می شوند. متخصصین ما می توانند با توجه به فضای مورد نظر شما و محل قرار دادن عکس، بهترین سایز مناسب عکس را تولید کنند تا بتوانید با آن خانه یا محل کار خود را زینت بخشید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عکاسی از طبیعت و منظره، شرایط و امکانات موجود می توانید با شماره‌های ۳۶۲۷۱۵۶۲ (۰۳۱)۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ یا از طریق تلگرام ۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ و فرم مشاوره تماس حاصل نمائید.

[نمونه عکس‌های طبیعت و منظره در آتلیه فیلم و عکس خورشید]

انواع عکاسی از طبیعت و منظره در آتلیه خورشید


در روش عکاسی  از طبیعت و منظره، شما می توانید نتایج نهایی کار را در لحظه مشاهده کنید. در این سبک از عکاسی نیازی به تغییر صحنه نیست، بلکه از شکوه و زیبایی آنچه که هست عکس گرفته می شود. ترکیب بندی عکس، نوردهی، زمانبندی و آب هوا مهمترین عوامل موثر بر نتایج نهایی در این سبک از عکاسی هستند.
دقیقا مانند سبک امپرسیونیسم در نقاشی، در عکاسی نیز می‌توان از تکنیک‌هایی برای ایجاد این سبک استفاده کرد، بدین منظور ما از فیلتر لنزهای مخصوصی استفاده می کنیم تا افکت‌های ویژه روی عکس ایجاد کنیم. در این حالت بییننده می تواند تشخیص دهد که تصویر واقعی چه بوده است، اما به هر حال عکس واضح و دارای خطوط مشخص نیست.
عناصر استفاده شده در عکاسی از طبیعت و منظره همیشه هم تنها عناصر طبیعی نیستند گاهی در پس زمینه یا درنمای نزدیک تر، عکس یک آسمان‌خراش یا یک کلبه یا سازه ی دیگر قرار دارد. در این نوع عکاسی می توان با استفاده از خطوط و زوایا عکس‌های گوناگون و خلاقانه‌ای تولید کرد.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

138

ابزارهای عکاسی از طبیعت و منظره


با استفاده از دوربین‌های عکاسی دیجیتال ما می توانیم در همان لحظه که عکسی را می گیریم، آن را مشاهده و ارزیابی کنیم. البته داشتن تجهیزات کامپیوتری و نرم افزاری برای ذخیره و ادیت عکس‌ها هم بسیار مهم است.
یکی دیگر از ابزارهای مهمبرای ما ، تریپاد است. به وسیله تریپاد می توان دوربین را ثابت نگه داشت تا از حرکت دوربین و تار شدن عکس جلوگیری کرد. در فضاهایی که نور کم است و در مواردی که ما از سرعت شاتر پایین استفاده می کنیم، ثابت بودن دوربین بسیار مهم است.
فیلترهای لنز نیز یکی دیگر از ابزارهای مورد نیاز هستند که می توانند بر نور تصویر، وضوح آن و میزان مات یا واضح بودن خطوط تاثیر بگذارند. با استفاده از این فیلترها ما می‌توانیم آسمان را آبی‌تر و یا غروب خورشید را رنگین‌تر جلوه بدهیم. در صورتی که هوا گرفته و ابری باشد با فیلتر لنز می‌توان رنگ عکس را بیشتر کرد و یا کنتراست سایه‌ها را بالا برد.

استفاده از ابزار مناسب به تنهایی نمی‌تواند موجب خلق تصاویر بی نقص شود، بلکه این کار نیازمند حضور شخصی است که بتواند این ابزارها را با تکنیک مناسب به کار برد. 

تکنیک‌های عکاسی از طبیعت و منظره


در صورتی که عکاس در تکنیک‌های مخصوص یک سبک خاص از عکاسی تبحر پیدا کند، می تواند عکس‌های بی‌نظیری تولید کند. ترکیب بندی عکس، یکی از مهمترین جنبه‌های عکاسی طبیعت است. قسمت‌های مختلف کادر از نظر بصری، ارزش یکسانی ندارند، برخی قسمت‌ها توجه بیش‌تری را جلب می‌کنند و به همین دلیل ما از آن‌ها استفاده‌ی بیش‌تری می کنیم. قرار گرفتن عناصر مهم تصویر در محل برخورد خطوط افقی و عمودی که تصویر را به سه قسمت تقسیم می‌کنند، بیش‌ترین توجه را جلب می‌کند. اگر طول و عرض عکس، با استفاده از خطوط فرضی به سه قسمت تقسیم شوند، این خطوط در چهار نقطه که به آن‌ها نقاط طلایی گفته می‌شود، یکدیگر را قطع می‌کنند و بهتر است موارد کلیدی و مفهومی تصویر، بر روی این نقاط و خطوط ثبت شود.
ترکیب بندی مناسب می تواند به خوبی عمق و مقیاس تصویر را نیز نمایان کند. قرار دادن یک عنصر در پس زمینه، به بیننده راهمنمایی می‌کند که از کجای عکس شروع به دیدن آن کند. وضعیت آب هوا نیز در حال و هوای عکس بسیار موثر است و می‌توان از آن استفاده کرد. توجه به خطوط و زوایا نیز اهمیت حیاتی دارد.

در نهایت،عکاشان ما به نورپردازی تصویر نیز توجه می  کنند. در این سبک عکاسی از نور طبیعی برای گرفتن عکس استفاده می شود و بنابراین گرفتن عکس در زمان مناسب از روز مهم است. بهترین زمان‌ها معمولا کمی قبل از غروب و کمی بعد از طلوع هستند هر چند در وسط روز نیز می‌توان عکس‌های زیبایی تولید کرد.

2

نکات مهم در عکسبرداری از طبیعت و منظره


تمامی جلوه های طبیعی یکسان نیستند و در هر موقعیت باید نکات مخصوصی را رعایت کرد. آب می تواند نقطه کانونی خوبی برای عکس باشد. عکاسی از آب جاری و روان با آب راکد بسیار متفاوت است. برای مثال برای ما  عکس گرفتن از آبی که با شدت زیاد حرکت می کند از سرعت شاتر پایین استفاده می کنیم تا بتوان سرعت بالای آب را در عکس نشان داد. جنگل را نیز می توان به صورت انبوه از درختان نشان می دهیم  یا با خلاقیت بالا جنبه‌های به خصوص و جذابی از آن را به تصویر می کشیم.

IMG_25012016_152642

چمن زارها و فضاهای باز و وسیع، سوژه‌ی مشکلی برای عکاسی هستند؛ چرا که ممکن است عنصر قابل توجهی برای انتخاب به عنوان نفطه کانونی عکس نداشته باشند و باید بتوان به طریقی توجه بیننده را به عکس جلب کرد.
ما در عکاسی از کویر با استفاده از عناصری مانند زمین‌های سنگی و خشک، نور خورشید و حس گرما، تصاویر زیبایی با حسی متفاوت ایجاد می کنیم. به عنوان مثال می توان خورشید را هم به عنوان نور پس زمینه و هم نقطه کانونی عکس در نظر گرفت و البته باید توجه داشت که نور خورشید موجب مات شدن قسمت جلوی تصویر نشود.
خطوط ساحلی نسبت به شکل آن بسیار متفاوت هستند و  عکاسان ما لازم می دانند قبل از اقدام به عکاسی برای توجه به خط برگشت موج و شکل حرکت موج‌ها کمی وقت بگذارند.
مانند تمامی عناصر دیگر، کوه ها نیز می توانند بسیار متنوع و متفاوت باشند و مثلا دارای شیب‌های تند و صخره ای یا تپه های مدور، قسمت های برفی یا بدون برف باشند. نور در عکاسی از کوه ها بسیار مهم است و عکاسان ما باید به این نکته توجه کنند که قله کوه چگونه بر کوه سایه انداخته و از زاویه‌ای عکس را بگیرند که شکوه جادویی کوه را به تصویر بکشد.