آتلیه تخصصی عکاسی کودک خورشید

eee

بچه‌ها موضوعات جالبی برای عکاسی هستند. عکس‌های آن‌ها سال‌ها باقی خواهند ماند و دیدن آن‌ها همیشه باعث می‌شود، بچه‌هایتان را همانگونه دوست‌داشتنی به یاد آورید.

گرفتن عکس‌های متعدد بهتر از اندازه‌گیری و علامت زدن قد بچه‌ها روی چهارچوب در، بزرگ شدن و تغییر آن‌ها را نشان می‌دهد. کارشناسان عکاسی کودک در آتلیه فیلم و عکس خورشید، طوری آموزش دیده‌اند که می‌توانند لبخند زیبا و قشنگ‌ترین حالات‌ها چهره کودکان را در تک‌تک عکس‌ها نشان داده، رفتارهای کودکانه و بانمک آن‌ها و همچنین افتادن دندان‌های شیری و شخصیت‌های جسورشان را برای همیشه ثبت کنند. عکاسان ما می‌دانند، چگونه از کودکان در هر سنی عکس‌های تکی و جمعی دوست داشتنی و به‌یادماندنی بگیرند.

نمونه عکس‌های کودک در آتلیه فیلم و عکس خورشید

ما در آتلیه فیلم و عکس خورشید در اصفهان، تجربه کار با کودکان گروه‌های سنی مختلف را داشته و مهارت این را داریم که با آن‌ها در سطح خودشان ارتباط برقرار کنیم. ما به عنوان عکاس شما می‌دانیم، اینکه به کودک اجازه داده شود شخصیتش را در عکس نشان دهد، چقدر اهمیت دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عکاسی کودک، شرایط و امکانات موجود می‌توانید با شماره‌های ۳۶۲۷۱۵۶۲ (۰۳۱)۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ یا از طریق تلگرام ۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ و فرم مشاوره تماس حاصل نمایید.

عکسبرداری کودک در آتلیه فیلم و عکس خورشید


قصد ما این است که کودکتان تا جایی‌که ممکن است با ما و دوربین راحت باشد. دعوت از کودکان برای نگاه کردن از توی دوربین، نشان دادن عکس‌های گرفته شده و ژست و فیگورهای کودکانه به آن ها و حتی گرفتن چند عکس و وقت گذراندن با کودکان قبل از گرفتن عکس، همگی به ریلکس شدن آن‌ها کمک می‌کنند و هر چه کودک ریلکس‌تر باشد، می‌توان از او عکس‌های زیباتری گرفت.

ما فقط از لحاظ احساس قلبي با كودك شما همراه نيستيم بلكه استفاده از سيستم گرمايشي مناسب در فصل سرما در آتليه خورشيد جهت عكس‌هاي لخت كودك شما، باعث مي‌شود كودكتان علاوه‌بر احساس راحتي با گروه عكاسان، از لحاظ بدني نیز احساس راحتي كند.

10-2025

لوکیشن - محل عکسبرداری به نظر شما بستگی دارد. اگر چند ساعتی وقت داشته باشیم، داخل استودیو یک عکس می‌گیریم و دست‌کم یکی هم بیرون می‌گیرم و بعد سعی می‌کنیم جایی با پس‌زمینه‌‌ی نسبتاً ساده برای چند عکس ژست‌دار پیدا کنیم.

همه عکس‌ها در آتليه فیلم و عکس خورشيد با دکورهای طبیعی گرفته می‌شود و استفاده از فتوشاپ صرفاً جهت کارهای جانبی و آماده‌سازی جهت چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. عكاسي از كودك شما در حالت‌هاي طبيعي و كاملا آزاد انجام مي‌شود و زمان براي كادر باحوصله آتليه خورشيد اهميتي ندارد.

1 (12l)

روش عکاسی کاندید - ما همچنین اجازه می‌دهیم که کودکان کاری که از آن لذت می‌‌برند را انجام دهند و بدون آن‌که متوجه شوند از آن‌ها عکس می‌گیریم.

6 2025

ژست گرفتن - معمولاً، کودکان بزرگتر ژست‌هایی که از آن‌ها خواسته می‌شود را بهتر می‌گیرند. اما کودکان کم سن و سال اغلب توانایی انجام این کار را ندارند (و معمولاً بی‌حال‌ترین لبخند ممکن را تحویل می‌دهند) برای همین ما در ژست گرفتن به آن‌ها کمک می‌کنیم.

‎براي گرفتن عكس از كودكان بايد صبور و محتاط بود. عكاسان و كادر باحوصله خورشيد حتي در گرفتن عكس از تغييرات گوناگون بي‌پايان و پر از احساسات كودكان صبور هستند.

عکاسی از زاویه‌های نامتعارف (بالا یا پایین) - عکاسی از این زوایا، با زیر پا گذاشتن قاعده «عکاسی از روبرو»، باعث می‌شود عکس‌های بی‌نظیری بدست بیاید.

پس‌زمینه‌ها - ما توجه زیادی به پس‌زمینه عکس‌هایمان داریم. پس‌زمینه در همان حال که به عکس‌هایمان بافت می‌دهد، می‌تواند ذهن بیننده را کاملاً از موضوع اصلی عکس، یعنی کودک، دور کند. ما همچنین از یک دیوار رنگارنگ یا حتی یک پس‌زمینه پارچه‌ای نیز استفاده می‌کنیم و از کودک، در حالی که در مقابل آن ایستاده و ژست می‌گیرد، چند عکس دیگر می‌گیریم. بعد از عکاسی نیز، به بعضی عکس‌ها به صورت دیجیتال پس‌زمینه اضافه می‌کنیم، که  عکس‌ها را جالب‌تر می‌کند.

آبستره (انتزاعی) - ما همیشه چند عکس آبستره هم می‌گیریم. برای مثال از کفش‌های کودکان عکس می‌گیریم، روی دست‌ها یا مژه‌هایشان زوم می‌کنیم، و یا طوری از آن‌ها عکس می‌گیریم که تنها قسمتی از سرشان در عکس بیفتد. ما این عکس‌های جالب که می‌توانند به نتیجه نهایی مورد نظرتان تنوع بدهند را نیز به مجموعه عکس‌های گرفته شده اضافه می‌کنیم.

4-3030

لباس‌ها - پیشنهاد می‌کنیم برای عکس کودک لباسی انتخاب کنید که کودک در آن راحت بوده و نشان دهنده شخصیتش باشد. اینکه لباس رسمی به تن آن‌ها کنیم، فکر بدی نیست اما باعث می‌شود که نتواند آزادانه حرکت کنند و در نتیجه عکس‌ها مصنوعی به نظر می‌رسند. تنها توصیه دیگر ما در مورد لباس، استفاده از لباس‌هایی با رنگ‌های یک دست و مشخص است. بهتر است در هنگام جلسه عکاسی چند دست لباس دیگر هم همراه خود داشته باشید تا بتوانید لباس کودک را برای عکس‌های مختلف عوض کنید.

عکاسی پی در پی - بخش دیگر کار ما عکس گرفتن در حالت پشت سرهم است؛ این حالت خصوصاً در زمان عکاسی در فضای بیرون یا در پارک، که در آن کودکان در جنب و جوش هستند، بسیار مفید است. در این حالت می‌تواند یک سری عکس گرفت و آن‌ها را با استفاده از فتوشاپ در کنار هم در یک قاب قرار داد یا روی هم مونتاژ کرد (مثل عکس‌های کودک در حال دویدن، سر خوردن روی یک سرسره، روی یک تاب، در حال رقصیدن، دوچرخه‌سواری و غیره). این‌گونه عکس‌ها، خیلی جالب هستند.

13 2025

سرگرم کننده بودن - ما تا جایی که می‌توانیم تلاش می‌کنیم عکاسی را به فرایندی سرگرم کننده و جالب تبدیل کنیم. ما تعدادی از عکس‌هایی که گرفتیم را به شما و کودکتان نشان می‌دهیم و از او می‌خواهیم کارهای بامزه انجام بدهد و راحت باشد و از شما هم می‌خواهیم که با او همراهی کنید (که این به ریلکس و شاد شدن کودک کمک می‌کند). هر چه کودک بیشتر سرگرم و ریلکس شود، عکس‌ها طبیعی‌تر و جذاب‌تر می‌شوند.

1 (15)

اغلب، بهترین عکس‌ها حاصل فکرهای باز و شکار لحظه‌های غافلگیر کننده هستند . . .

چرا آتلیه ما؟


توانایی و تجربه کارشناسان عکاسی کودک در آتلیه فیلم و عکس خورشید در اصفهان، به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا درک بهتری از کودکان شما داشته باشند و با فراهم کردن زمانی شاد و مفرح، زیباترین تصاویر را از کودکان شما ثبت کنند، چند نمونه از این ویژگی‌ها را در این مقاله می‌خوانید.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

استفاده از بهترین نماها برای کودکان شما

ما کمترین تعداد عکس‌های ژست‌دار را می‌گیریم، تا بتوانیم احساسات طبیعی کودکتان را به تصویر بکشیم. از آن‌ها می‌خواهیم به جای بی‌حرکت ایستادن، فعالیت کنند و کاری که خودشان می‌خواهند را جلوی دوربین انجام دهند.

برای این کار، می‌بایست کودکان مجذوب فرایند عکاسی شوند. برای همین، کارشناسان عکاسی کودک ما، آن‌ها را علاقه‌مند نگه داشته و اجازه می‌دهند که در گرفتن عکس‌ها نقش داشته باشند. ما برای آن‌ها داستان تعریف می‌کنیم، جوک می‌گوییم و کلی شکلک درمی‌آوریم. به عقیده ما هر چه به کودکان بیشتر خوش بگذرد، عکس‌ها بهتر از آب درمی‌آیند.

1 (13)

ترسی از همسطح شدن با کودکان شما نداریم

در عکاسی کودک، همسطح شدن با کودکان موضوع مهمی است. بنابراین ما روی آرنج‌ها و زانوهایمان قرار می‌گیریم و دنیا را از دید کودکتان می‌بینیم. ما عکس‌هایی از بالا می‌گیریم که تأکید بر کوچک بودن کودک دارد، و در عین حال عکس‌هایی هم از روبرو می‌گیرم که حاکی از احترام و نشان دهنده شخصیت آن‌ها هستند. انجام همین کار کوچک، عکس‌هایی که ما از کودکتان می‌گیریم را، از عکس‌های سایرین متمایز می‌کند.

1 (21)

ما به علاقه‌مندی‌های کودک شما اهمیت می‌دهیم

شاید کودک به خواندن یک داستان خاص یا یک حیوان عروسکی به‌خصوص علاقه داشته باشد؛ ما این وسائل را در عکس‌ها لحاظ کرده و عکس‌ها را به طبیعی‌ترین شکل ممکن می‌گیریم. سال‌ها بعد، آلبوم‌هایتان را ورق خواهید زد و تمامی چیزهای کوچکی که کودکی فرزندانتان را آنقدر خاص و دوست‌داشتنی ساخته بودند را، به یاد خواهید آورد. حتی خود کودکان هم از اینکه این موارد کوچک در آلبوم‌هایشان گنجانده شده، خوشحال خواهند شود.

2030 5 copy

ما به توانایی‌های کودک شما توجه می‌کنیم

وقتی کودک خسته است و حوصله‌اش سررفته،عکسی از او نمی‌گیریم؛ زیرا عکس‌ها به خوبی عکس‌هایی که زمان فعالیت و شادی کودک از او گرفته می‌شوند، از آب درنمی‌آیند. بنابراین، هنگامی که اولین نشانه‌های بی‌حوصلگی را دیدیم، دوربین را کنار می‌گذاریم و کار دیگری انجام می‌دهیم و اجازه می‌دهیم چند لحظه‌ای راحت باشند.