آتلیه تخصصی عکاسی تبلیغاتی

proje vilahaye saman be esme baghe zaman (7)

عکاسی تبلیغاتی، شاخه ای از عکاسی است که مرزهای آن بسیار فراتر از تکنیک‌های به کار رفته در عکاسی تجاری است. عکاس تبلیغاتی، عکس‌های بسیار متفاوتی را تولید می‌کند که نه تنها برای فروش محصولات، بلکه برای ارائه‌ی سبک زندگی متفاوت، ایده‌ها و افکار نوین می‌باشد.

عکاس تبلیغاتی، آزادی عمل و فکری دارد تا برای ارائه ی یک محصول، سبک زندگی، ایده یا مفهوم از طریق عکس، یک راه خلاقانه انتخاب کند. عکاسان تبلیغاتی معمولا در زمینه بازاریابی، مدیریت صنایع بزرگ، تجارت و فروش تخصص دارند.  تخمین زده شده که ۸۰ درصد از کمپین‌های تبلیغاتی از عکس‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

در بسیاری از طرح‌های تبلیغاتی، عکس تنها و مهمترین ابزار به کار رفته می‌باشد. بسیاری از نشریات برای شرح مزایا و برتری‌های یک محصول تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا از عنوان‌های جذاب و قابل توجه استفاده کنند، این درحالی است که تنها عنصری که در اولین نگاه توجه بیننده را جلب می‌کند، تصویر است و این تصویر همچنین آخرین چیزی است که بعد از ورق زدن در ذهن خواننده می‌ماند.  به همین منظور، طرح ریزی برای عکاسی تبلیغاتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

آتلیه فیلم و عکس خورشید، دارای تیم عکاسی حرفه‌ای در زمینه عکاسی تبلیغاتی می‌باشد که سال‌ها تجربه در زمینه تولید عکس‌های پویا مخصوص گالری‌های هنری، شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی، خدمات تشریفات و توریسم دارد. ما می‌توانیم با استفاده از به‌روزترین و پیشرفته‌ترین ابزار‌ها و امکانات حرفه‌ای در زمینه عکاسی ، عکس‌هایی با کیفیت بالا و بدون پارالاکس با نماهای داخلی و خارجی با وضوح بی نظیر تولید کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عکاسی تبلیغاتی، شرایط و امکانات موجود می‌توانید با شماره‌های ۳۶۲۷۱۵۶۲ (۰۳۱) ۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ یا از طریق تلگرام ۰۹۹۰۲۸۳۶۰۱۰ و فرم مشاوره تماس حاصل نمائید.

نمونه عکس‌های تبلیغاتی در آتلیه فیلم و عکس خورشید

جلسه‌ی تعیین استراتژی


عکاسان ما کار خود را با برگزاری یک جلسه‌ی تعیین استراتژی شروع می‌کنند و تا جای ممکن سعی می‌کنند اهداف و خواسته‌های مشتری را بررسی کنند تا در نهایت نتایج عکسبرداری طبق خواسته‌ی مشتری باشد. عکاسان سعی می‌کنند در هنگام صحبت در مورد این موضوع بسیار صریح و بی پرده در مورد نوع عکس و پیامی‌ که قرار است منتقل کند، صحبت کنند.

1

در صورتی امکان، اگر بتوانید برای نشان دادن ذهنیت خود به ما، چند نمونه از عکس‌های مورد علاقه تان را بیاورید بسیار خوب است و تاثیر بسیار بزرگی بر نتایج نهایی کار خواهد داشت. این موضوع خصوصا در مورد شرکت‌ها و موسسات کوچکتر بسیار مهم است.

شرکت‌ها و موسسات بزرگ‌تر معمولا ترجیح می‌دهند به جای ارسال نمونه کار مشابه، مشاور یا طراح هنری خود را بفرستند تا در مورد چگونگی طراحی عکس‌ها با عکاسان ما همکاری کند اما این کار گزینه مقرون به صرفه‌ای برای بودجه‌های محدود نیست.

بسیاری از مشتریان ما نیز این کار را نمی‌کنند و تنها به مهارت و خلاقیت عکاسان ما اعتماد می‌کنند و اطمینان دارند که آن‌ها عکس‌های مناسبی که با استراتژی‌های درست تهیه شده است در اختیار مشتریان می‌گذارند.

برای مثال برخی از مشتریان ما در مورد ایده‌های خود با ما صحبت می‌کنند و از ما می‌خواهند که در مورد مفهوم عکس و پیامی‌ که قرار است منتقل کند به آن‌ها راهنمایی بدهیم و بدین ترتیب به ما آزادی عمل می‌دهند تا در آفرینش عکس‌ها هر خلاقیتی به خرج دهیم و عکاس نیز در حین کار آزاد است تا از موقعیت‌های اتفاقی و پیش بینی نشده ای که در جلسه عکاسی پیش می‌آید، عکس بگیرد و از این عکس‌های جذاب و مفید بهره ببرد.

معمولا در مواردی که قرار است کل پروسه عکاسی خلاقانه باشد و عکاس آزادی عمل داشته باشد، گرفتن عکس را با یک ایده اولیه شروع می‌کنیم و به تدریج آن را تغییر می‌دهیم و ممکن است در نهایت به ایده‌های کاملا متفاوتی از آن چه در ابتدا گفته شده برسیم.

آتلیه فیلم و عکس خورشید با در اختیار داشتن تیم طراحی کاملا حرفه ای در زمینه طراحی آلبوم ژورنال و با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اصلی گرافیکی در محیط پیکسل قصد بر این دارد که طراحی بسیار خاص و ویژه ای را به شما عکاسان عزیز ارائه دهد. این مجموعه كليه سفارشات عكاسي، اعم از طراحي عكس در هر سايز سفارشي شما و طراحي آلبوم‌هاي ديجيتال بنا به سايز مورد سفارش شما از سراسر ايران می‌پذیرد و عكس طراحي شده را نهايتا تا ۱۰ روز كاري تحویل می‌دهد.

2

مدریت بخش اجرایی


مشتریان ما دوست دارند که نحوه ی گرفتن عکس‌ها کاملا تحت مدیریت و طبق نظر آن‌ها باشد، اما این مسئله به این صورت انجام می‌شود که در ابتدا مشتریان ما استراتژی کلی عکس تبلیغاتی خود را به ما می‌گویند و در ادامه رسیدگی به جزئیات را به ما می‌سپارند، موضوعی که چالش برانگیزترین کار در روند عکاسی تبلیغاتی است.

وسایل و لوازم مورد نیاز صحنه باید تعیین شوند، تهیه شوند و به محل عکاسی منتقل شوند. لوکیشن مناسب عکاسی نیز باید انتخاب شود و یک روز برای انجام عکاسی تعیین شود و با مشتری هماهنگ شود.

در صورتی که قرار است در عکس از مدل عکاسی استفاده شود نیز لازم است مدل‌ها انتخاب شوند و با آن‌ها صحبت و توافق شود. در واقع انتخاب و توافق کردن با مدل‌ها و نحوه‌ی تعامل با آن‌ها در حین عکاسی به نوبه‌ی خود نیازمند مهارت‌های ویژه‌ای است.  در عین حال که می‌توان محصول مورد نظر را به شکل‌های گوناگون در عکس قرار داد تا جلوه‌های گوناگونی ایجاد کند، مدل نیز باید به نحوی ژست بگیرد و یا محصول را به کار ببندد که بیننده را جذب کند و در نهایت عکس تبلیغاتی کار خوبی از آب دربیاید.

هر عکس یک چالش جدید است، با این وجود عکاسان ما سعی می‌کنند با برقراری رابطه موثر با مدل عکاسی و جلب اعتماد او جلوه‌هایی که مد نظرش دارد را ایجاد کند و از آن عکس بگیرد. مهمترین عامل برای رسیدن به این هدف، رفتار و برخورد مناسب و با احترام و مهربانی با مدل‌ها است تا آن‌ها احساس راحتی بیشتری کنند.

عکاسان ما  در هر عکس عناصر مورد نیاز، از وسایل دکور عکس تا مدل‌های عکاسی و تجهیزات مورد نیاز را سر جای خودش می چینند. در هنگام گرفتن عکس تمام سعی ما این است که بهترین ترکیب بندی را ایجاد کنیم. در صورت حضور داشتن طراح هنری از سوی مشتری، به تمامی ‌خط مشی‌ها و خواسته‌های او عمل می‌کنیم و در غیر این صورت از تجربه و مهارت خود برای گرفتن عکس و ایجاد جلوه ی مورد نظر بهره می‌بریم.

3

کار خود را به افراد حرفه ای و با تجربه بسپارید


برای تولید کننده‌ها و صاحبان تجارت هیچ چیز مهم تر از استخدام عکاسان حرفه ای و مجرب برای انجام کار عکاسی تبلیغاتی نیست.

در عکس‌های بی کیفیت که ایده‌ی خوبی ندارند محصول در پس زمینه خود محو می‌شود و جلب توجه نمی‌کند، در حالی که عکس‌هایی که به دست یک حرفه‌ای تهیه شده اند به خوبی توجه بیننده را جلب می‌کند و تصویر آن در ذهن بیننده ماندگار خواهد بود. گرفتن عکس خوب برای تبلیغات می‌تواند به معنای موفقیت یا شکست تجارت شما باشد.

عکاسان ما تاکنون به تمامی ‌مشتریان ثابت کرده‌اند که در کار خود حرفه ای هستند و به خوبی می‌توانند صحنه را مدیریت کنند و به نتایجی که مورد انتظار مشتریان ماست، دست پیدا کنند.
نمونه کار‌های عکس‌های تبلیغاتی ما نشان دهنده‌ی این موضوع است که ما به خوبی می‌توانیم در عین حال که خواسته‌ی مشتری را به اجرا می‌گذاریم، خلاقیت را در عکس‌های تبلیغاتی بگنجانیم و عکس‌هایی که مدنظر مشتریان ماست، تولید کنیم.

ما در زمانی زندگی می‌کنیم که مخاطبان ما با یک کلیک می‌توانند صفحه ی تبلیغ را ببندند و از دیدن آن صرف نظر کنند. هزاران تبلیغ به کاربران اینترنتی حمله ور می‌شوند و آن‌ها به ندرت به این تبلیغات توجه می‌کنند. حتی عکس‌های تبلیغاتی در مجلات و روزنامه‌ها نیز به سختی می‌توانند توجه بیننده را جلب کنند. در این شرایط داشتن یک عکس بسیار خاص و جذاب که بیننده را مجبور به توجه کردن می‌کند، از اهمیت حیاتی برخوردار است.

 هدف ما، تولید عکس‌هایی است که نه تنها محصول را همراه با پیام شما ارائه کنند بلکه به طور خلاقانه‌ای تصویری فراموش نشدنی در ذهن بیننده ایجاد کنند.